Would Like To Örnek Cümleler ve Konu Anlatımı

eBabil ekibinde yer alan İngilizce Öğretmeni Sema Türkmen Büyükkeçeci hocamızın; Would Like To Örnek Cümleleri ve Konu Anlatımı başlığıyla ilgili gereksiz detaylardan arındırarak hazırladığı örnek cümlelerle Would Like konusunu net bir şekilde öğrenebilirsiniz. Örnek cümlelerin bitiminde ise Would like ile ilgili konu anlatım özetine ve bilgi yarışmalarıyla konuyu iyice pekiştirebilirsiniz.

WOULD LIKE (TO) ÖRNEK CÜMLELER VE KONU ANLATIMI

I would like some orange juice and some chocolate cake please. (“Biraz portakal suyu ve biraz çikolatalı kek istiyorum lütfen.” Derken istenen şey eylem olmadığı için “to” kullanılmamıştır.) 

A: Would you like to eat something? (“Bir şey yemek ister misin?” derken sorulan bir eylem olduğu için “to” kullanılmıştır.)

B: No, I wouldn’t. Thanks. (“Hayır, istemem. Teşekkürler.” Derken kısa cevapta “to” kullanılmaz.)

My mother wouldn’t like to go out. (“Annem dışarı çıkmak istemiyor.” Derken istenen şey bir eylem olduğu için “to” kullanılır.)

Who would like a piece of pizza? (“Kim bir dilim pizza ister?” derken istenilen bir nesne olduğu için “to” kullanılmaz.)

My students would like to play games while learning. (“ Öğrencilerim öğrenirken oyun oynamak istiyor.” Derken istenen şey eylem olduğu için “to” kullanılır.)

My brother wouldn’t like any milk. (“Erkek kardeşim hiç süt istemiyor.” Derken istenen şey nesne olduğu için “to” kullanılmaz.)

Everybody at home would like to watch a horror film. (“Evdeki herkes bir korku filmi izlemek istiyor.” Derken istenen şey bir eylem olduğu için “to” kullanılır.)

A: Where would the children like to play? (“Çocuklar nerede oynamak istiyor?” derken istenen şey bir eylem olduğu için “to” kullanılır.)

B: They would like to play in the garden. (“Onlar bahçede oynamak istiyor.” Derken yine bir eylem istendiği için “to” kullanılır.)

We wouldn’t like to read novels. (“Biz roman okumak istemiyoruz.” Derken istenen bir eylem olduğu için “to” kullanılır.)

She wouldn’t like this red skirt. (“O bu kırmızı eteği istemiyor.” Derken istenen bir nesne olduğu için “to” kullanılmaz.)

WOULD LIKE TO İLE İLGİLİ KONU ANLATIMINA BU BAĞLANTIDAN ULAŞABİLİRSİNİZ.

Would Like ile ilgili İngilizce Bilgi Yarışmaları, Mantar Panolar, Afişler ve Akıllı Tahta uyumlu sunumların tamamı için Instagram & Twitter & Facebook & Youtube (yakında) hesabımızı takip edebilir ve Telegram&Whatsapp grubumuza dahil olabilirsiniz.

Tüm materyaller MEB Ders Kitaplarını Dijitalleştirme Harekatı kapsamında gönüllü öğretmen ve öğretmen adayları tarafından özveriyle hazırlanmıştır. Siz de gönüllü ekibimize katılarak eğitimde fırsat eşitliğine katkıda bulunabilir ve projenin sunduğu çeşitli olanaklardan yararlanabilirsiniz: gönüllü başvuru formu

Önceki Yazı
Sonraki Yazı

Yorumlar

Would Like To Konu Anlatımı ve Örnek Cümleleri | eBabil

[…] WOULD LIKE TO İLE İLGİLİ OLUMLU, OLUMSUZ ve SORU CÜMLELERİNE BU BAĞLANTIDAN ULAŞABİLİRSİN… […]

ahmet

çok güzel ve sade anlatım teşekkürler emeği geçenlere

Future Perfect Tense Konu Anlatımı ve Örnek Cümleleri | eBabil

[…] FUTURE PERFECT TENSE İLE İLGİLİ OLUMLU, OLUMSUZ ve SORU CÜMLELERİNE BU BAĞLANTIDAN ULAŞABİL… […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir