İngilizce Tatil Planı Diyalogları ve Örnek Cümleleri (Dialogues About Holiday)

eBabil ekibinde yer alan İngilizce Öğretmeni Sema Türkmen Büyükkeçeci hocamızın; İngilizce Tatil Planı Diyalogları ve Örnek Cümleleri (Dialogues About Holiday) başlıklı İngilizce ders materyaliyle günlük hayattaki İngilizce diyaloglarınıza derinlik katabilirsiniz. 

İngilizce Tatil Planı Diyalogları ve Örnek Cümleleri (Dialogues About Holiday)

Before going on a holiday:

The child: When will we go on a holiday this year, mum? “Bu yıl ne zaman tatile gideceğiz, anne?”

The mother: I think, we can go on a holiday in June. “Sanırım Haziran’da tatile gidebiliriz.”

The child: Oh, that’s too bad, because I’m tired of online classes. “Of, bu çok kötü, çünkü çevrimiçi derslerden yoruldum.”

While arranging a holiday:

The father: Where do you want to go this year? Let’s decide together. “Bu yıl nereye gitmek istiyorsunuz? Hadi birlikte karar verelim.”

The son: I would like to go skiing. I like skiing, you know. “Ben kayak yapmaya gitmek istiyorum. Biliyorsunuz, kayak yapmayı seviyorum.”

The mother: I would like to rest on holiday. It’s better for me to be in somewhere not crowded. “Ben tatilde dinlenmek istiyorum. Benim için kalabalık olmayan bir yer daha iyi.”

The daughter:  I’d like to be in touch with nature. “Ben doğayla iç içe olmak istiyorum.”

The father: Let’s think where we can go. What about going camping holiday on Erciyes Mountain? “Hadi nereye gidebileceğimizi düşünelim. Erciyes Dağı’nda bir kamp tatiline ne dersiniz?”

The son: Great idea! I’m in. “Harika fikir! Ben varım.”

The daughter: That’s sounds wonderful. “Kulağa harika geliyor.”

The mother: It’s OK for me. Let’s ask for information from travel agency. “Benim için de olur. Hadi seyahat acentesinden bilgi alalım.”

The father: OK. I’m calling now. “Tamam şimdi arıyorum.”

On holiday:

The son: Oh, look at this view! Here is great! “Şu manzaraya bak! Burası harika!”

The daughter: I totally agree with you. I feel as if I’m in a dream. “Sana tamamen katılıyorum. Rüyadaymışım gibi hissediyorum.”

The mother: I feel that I will get rid of all the stress on me here. “Burada üzerimdeki tüm stresten kurtulacağımı hissediyorum.”

The father: This holiday will be great for all of us. “Bu tatil hepimiz için harika olacak.”

After coming back home from holiday:

The son: It was an enjoyable week for us Dad, thanks for everything. “Bizim için eğlenceli bir haftaydı baba, her şey için teşekkürler.”

The daughter: You are right. Everything was great. “Haklısın. Her şey harikaydı.”

The mother: I feel myself really refreshed. The holiday was a revelation to me. “Gerçekten kendimi yenilenmiş hissediyorum. Tatil bana iyi geldi.”

The father: I’m happy to hear these words from you dears. I hope we will have better ones. “Bunları sizden duymaktan mutluyum canlarım. Umarım daha iyi tatiller yaparız.”

İngilizce Tatil Planı Diyalogları ve Örnek Cümleleri başlıklı bu içerik haricindeki İngilizce kelime oyunları ve İngilizce ders sunumlarına buradan ulaşabilirsiniz.

İngilizce gramer konularıyla ilgili İngilizce Bilgi Yarışmaları, Mantar Panolar, Afişler ve Akıllı Tahta uyumlu sunumların tamamı için Instagram & Twitter & Facebook & Youtube (yakında) hesabımızı takip edebilir ve Telegram&Whatsapp grubumuza dahil olabilirsiniz.

Tüm materyaller MEB Ders Kitaplarını Dijitalleştirme Harekatı kapsamında gönüllü öğretmen ve öğretmen adayları tarafından özveriyle hazırlanmıştır. Siz de gönüllü ekibimize katılarak eğitimde fırsat eşitliğine katkıda bulunabilir ve projenin sunduğu çeşitli olanaklardan yararlanabilirsiniz: gönüllü başvuru formu

Önceki Yazı
Sonraki Yazı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir